Balcı Şirketler Grubu Şirketleri
Balcı İnşaat Logosu
Balcı Beton Logosu
 

19.01.1998 tarihinde bölgenin ihtiyaçlarına paralel olarak kurulan Balcı Beton'un ilk üretimini Akçakoca' da gerçekleştirmiştir. O dönemde 1 pompa ve 6 transmikserle faaliyet gösteren Balcı Beton, Akçakoca' da hazır beton sektöründeki büyük boşluğu doldurmuştur.

Şubat 2002 dönemine kadar faaliyetlerine hızla devam eden Balcı beton yapılan anlaşma gereğince Akçakoca' da bulunan hazır beton tesisini Lafarge Beton A.Ş.' ye devretmiş tüm araç parkını Kdz. Ereğli' ye taşımıştır.

Yine 2002 yılında yatırımlarına hız veren Balcı Beton Kdz. Ereğli Topçalı Köyü mevkiinde ilk agrega tesisini kurdu. Aynı zamanda Akçakoca tesisinden Kdz. Ereğli'ye getirilen araç parkı ile Lafarge Beton A.Ş.' nin Kdz. Ereğli Tesisin'de taşeron olarak nakliye faaliyetlerine devam etmiştir.

Eylül 2003' te yapılan sözleşme gereğince Balcı Beton sektörün güçlü şirketlerinden biri olan Lafarge Beton A.Ş. ile franchise anlaşması imzalamıştır. O tarihten bu yana Kdz. Ereğli' de Lafarge Balcı Beton ismi ile hizmet veren Balcı Beton 2003 yılında Kdz. Ereğli Yazıcılar Köyü mevkiinde faaliyete geçirmiş olduğu agrega tesisi ile hem kendi ihtiyacı olan agrega ürünlerini üretmekte hem de bölgenin ihtiyaç duyduğu agrega ürünlerini temin etmektedir.

2006 yılında KÖYDES projesı kapsamında yaklasık 50 km köy yolu serme-sıkıştırma işlemi ve 5 km sıcak asfalt yol yapımı gerceklestırmıstır. Ayrıca özel sektörde asfalt yapım proje hizmeti vermiştir.

İnşaat malzemesi sektöründen medyaya uzanan bir grubun parçası olan Balcı Beton her fırsatta yapmış olduğu yatırımlarla sürekli olarak makine ve araç parkını modernize etmekte ve uzun yıllar bölgenin ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduğunu göstermektedir.
Lafage Balcı Beton 110 çalışanından aldığı güçle liman alt yapı dolgu-zemin-tesviye projelerini istenilen kalitede ve zamanında gerçekleştirmektedir.


 
 
 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Grup Şirketleri | İştirakler | Basında Balcı | İnsan kaynakları | İletişim | Arama |
Tasarım : GTECH YAZILIM